Türkiye’de 2023 yılı başı itibariyle faaliyette olan 128 siyasi parti bulunmakta. YeniBirParti Hareketi, ülkemizdeki parti çöplüğüne bir tane daha ekleme niyetinde değil. YeniBirParti Hareketi, 21 yıl sonunda artık yorulan iktidar partisinden bayrağı devralarak ülkemizi her açıdan hak ettiği gelişmişlik seviyesine çıkarmak için yola çıktı. 

YeniBirParti Hareketinin partileşmesi için gerekli olan tüm dokümanlar, yol haritası ve stratejiler, Hareketin kurmay kadrosu tarafından tamamlandı. Parti Tüzüğüne buradan, Parti Programına buradan ulaşılabilir. 

Şu an sadece “kurmay kadro” olarak isimlendirdiğimiz genç ve donanımlı, çekirdek bir kadro ile yola çıktık. Bizimle aynı idealleri ve heyecanı paylaşan tüm vatandaşlarımızı, potansiyel kadromuz olarak görüyoruz. Hareketimiz, kamuoyunda yeterli ilgiyi gördüğü takdirde, web sitemizde ilan edilen iletişim adreslerine yapılan müracaatlarla tüm teşkilat örgütlenmemizi hızla şekillendirip, kurmay kadromuz tarafından belirlenen yol haritası ve stratejiler doğrultusunda çok kısa sürede partileşileceğiz. 

Tüm vatandaşlarımızı, milletimizin refah seviyesini yükseltme ve ülkemizi bir süpergüç haline getirme ideallerimiz doğrultusunda seferberliğe davet ediyoruz. Kadromuza katılarak veya katılmadan bu heyecana ortak ve destek olmak isteyen tüm vatandaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Birlikten kuvvet doğacağına ve ülkemizin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir ilerleme kaydedeceğine yürekten inanıyoruz.